Впечатляваща Англия смаза Украйна и гледа към титлата (ВИДЕО)

0 коментара
Англия
снимка: Twitter

Англия прегази Украйна с 4:0 в четвъртфинален двубой на ЕВРО 2020 и се класира за полуфиналите, където ще срещне Дания. Двубоят е на 7 юли, а победителят се класира за финала.

Тази вечер „Трите лъва“ бяха абсолютни господари на терена и заслужено постигнаха впечатляващ успех. Отборът на Гарет Саутгейт все още не е допуснал гол на европейското първенство.

Англия откри резултата още в 4-ата минута, когато Стърлинг намери отлично Хари Кейн, който прати топката във вратата на Украйна. До края на първото полувреме бяха създадени още няколко положения, но гол не падна.

Англичаните се развихриха в началните минути на втората част и бързо убиха интригата. Хари Магуайър засече с глава центриране на Шоу и удвои в 46-ата минута, а в 50-ата резултата стана класически. Люк Шоу центрира към Хари Кейн на границата на вратарското поле, а той без проблем вкара втория си гол в мача.

В 63-ата минута Джордан Хендерсън бе оставен непокрит при центриране от корнер и с глава се разписа от близка дистанция за крайното 4:0 за Англия.