Волейболните ни юноши на крачка от борбата за медалите в Италия

0
българия волейбол u20
webmedia.cev

Българският национален отбор по волейбол за мъже до 20 години постигна трета поредна победа на Европейското първенство, което е провежда в Италия. Избранниците на Мартин Стоев победиха Чехия с 3:1 гейма (15:25, 25:20, 25:18, 25:23). Така малките „лъвчета“ излязоха на втора позиция във временното класиране на Група „B“ с актив от 8 точки, а утре им предстои мач с Гърция.

При евентуална победа в четвъртък, нашите момчета ще си осигурят място на полуфиналите на първенството. С изключение на първия гейм, българските волейболисти показаха спокойна и умна игра и успяха да спечелят три последователни части. Най-резултатни за успеха на България бяха Александър Николов и Венислав Антов с по 15 точки, а най-полезен за чехите бе Давид Колатор с 17.