Винисиус поведе Реал към успех над Елче

0
Винисиус реал

Реал (Мадрид) победи като гост Елче с 2:1 и се изкачи на върха в испанската Ла лига. Винисиус Жуниор се превърна в герой за гостите с два гола за успеха.

Първото попадение падна в 22-ата минута, когато бразилецът завърши красива акция на „кралете“.

В 63-ата минута „белия балет“ взе числен превес, след като Гути от Елче получи втори жълт картон. Така Винисиус удвои за тима на Карло Анчелоти в 73-ата минута.

Гостите неочаквано все пак стигнаха до почетно попадение чрез Пере Миля в 86-ата минута, но нямаха сили за нещо повече.

Така Реал се завръща на първо място с 24 точки, колкото има и вторият Реал Сосиедад.

Елче е на 15-о място в подреждането с 10 пункта.