Виляреал продължава в Шампионска лига

0
Виляреал

Виляреал стана последният отбор, който се класира за 1/8-финалите в Шампионска лига. Възпитаниците на Унай Емери победиха Аталанта с 3:2 като гост в Бергамо и продължават в директните елиминации като втория тим в група F. Испанците завършиха с 10 точки, с една по-малко от първия Манчестър Юнайтед.

Виляреал взе комфортна преднина с 2:0 през първото полувреме след голове на Арнаут Данджума в 3-тата и Етиен Капу в 42-рата минута. В 51-вата минута Данджума направи преднината на своите класическа – 3:0.

Голове на Руслан Малиновски в 71-вата минута и Дуван Сапата в 80-ата направиха загубата на домакините почетна и бергамаските ще участват напролет в 1/16-финалите на Лига Европа.

Всички 1/8-финалисти в Шампионска лига: Ливърпул, Атлетико (Мадрид), Манчестър Юнайтед, Виляреал, Манчестър Сити, Пари Сен Жермен, Аякс, Спортинг (Лисабон), Реал (Мадрид), Интер, Байерн, Бенфика, Лил, Залцбург, Ювентус  Челси.