Вила на Джерард надигра Евертън на Лампард

0
Астън Вила

Класическият дуел Стивън Джерард – Франк Лампард, пренесъл се от футболния терен на треньорската скамейка, беше спечелен от любимеца на Ливърпул. Неговият Астън Вила записа първа победа за сезона във Висшата лига.

Това се случи особено сладко, след като ликува у дома срещу Евертън с 2:1. Именно „карамелите“ са любимият съперник на Стиви Джи.

Гордън отбеляза в началото на мача, но голът му беше отменен заради засада, след което Ингс матира Пикфорд изведе Астън Вила напред. Двата тима играха дълго време при този резултат.

Стигна се до 86-ата минута, когато Буендиа удвои, но само минута по-късно Дине си вкара автогол, за да върне надеждата на Евертън. Госите обаче нямаха сили за нещо повече.

За тях това е второ поражение, а Вила взима първите си три точки през сезона във Висшата лига.