Виктория Томова приключи бързо на Australian Open

0
виктория томова

Първата ни ракета при жените Виктория Томова загуби срещата си от първия кръг на Откритото първенство на Австралия. Българката отстъпи с 3:6, 3:6 на французойката Ализе Корне за час и 33 минути. Така Томова приключи участието си на Australian Open.

Българката дръпна с 2:0 в началото на срещата, но загуби следващите четири гейма за 2:4. Последва размяна на пробиви и се стигна до 5:3 в полза на французойката. Корне спечели подаването си и затвори първия сет с 6:3.

Томова започна с успешен сервис гейм втория сет, но след него съперничката й записа пер успешни гейма на своята сметка и поведе с 5:1. Българката опита да се върне в двубоя, но силите й стигнаха само за два гейма, след които Ализе Корне стигна до успеха.

Преди този мач Томова преодоля квалификациите с победи над Деспина Папамихаил, Кейти Суон и Ирина Мария Бара.