Вики Томова отпадна на крачка от финала в Бостад

0
Виктория Томова

Първата ракета на България при жените Виктория Томова загуби от корейка полуфинала на червени кортове в Бостад (Швеция) от сериите УТА 125.

Нашето момиче отстъпи с 2:6, 3:6 на 155-ата в световната ранглиста Джанг Су Джонг след 98 минути игра.

Томова допусна два пробива в първия сет и закономерно преклони глава след 2:6. Във втората част българката геройски отрази четири мачбола при 2:5 и сервис на съперничката си, но в следващия гейм се стигна до нов брейк и загуби мача.

Преди злополучната среща Вики постигна три престижни победи. Първо елиминира представителка на домакините Жаклин Кабай Ауад, след това туркинята Ипек Йоз и накрая Михаела Бузарнеску от Румъния.

Така българката си заработи 37 точки за световната ранглиста. С новия си актив Томова ще се изкачи до рекордното за нея 101 място в света.