Верстапен триумфира във Франция

0
макс верстапен формула 1

Настоящият световен шампион на Формула 1 Макс Верстапен спечели състезанието за Голямата награда на Франция. 24-годишният белгиец даде финишира първи на пистата „Пол Рикар“ и взе седма победа през сезона. По този начин пилотът на Ред Бул дръпна сериозно на главния му преследвач Шарл Льоклер с Ферари, който днес допусна огромна грешка и не приключи състезанието.

На второ място финишира Люис Хамилтън с Мерцедес, а челната тройка допълни неговия съотборник Джордж Ръсел. Силно каране направи испанеца Карлос Сайнц, който направи най-бързата обиколка със своето Ферари и завърши на 5-то място. Четвърти финишира мексиканеца Серхио Перес с Ред Бул.

Верстапен е едноличен лидер при пилотите с 233 точки, следван от Льоклер с 170. Ситуацията при конструкторите е идентична – Ред Бул води с 396, а Ферари е на второ място с 314 пункта. Следващото състезание е в Унгария и ще се проведе на 31 юли.