Великолепен Медведев обърна младок и се класира на 1/2-финал

0
даниил медведев

Световният номер две в света на мъжкия тенис Данийл Медведев изостваше с 0:2 сета в четвъртфиналния си двубой с Феликс-Оже Алиасим, но съумя да обърне младия канадец и да го победи с 3:2 (7:6, 6:3, 6:7, 5:7 и 4:6). Така европеецът си осигури място на полуфиналите от тазгодишното издание на Откритото първенство на Австралия.

Последната 1/4-финална битка в Мелбърн се превърна в иситнска класика, а победителят бе излъчен след 4 часа и 42 минути луд и прекрасен тенис. Двамата състезатели показаха чудесен начален удар. Медведев успя да направи три пробива за целия мач, а съперникът му бе далеч по-неефективен в този параграф – 2/11.

21-годишният канадец записа впечатляващите 18 аса на първи серивс, но 75 непредизивкани грешки бяха прекалено много, за да успее да вземе победата. В решителния последен сет опитът и класата на миналогодишния финалист си казаха думата и той доминираше във всички аспекти от играта. Защитата на Алиасим пък започна да се пропуква с всяка изминала точка.

Така руснакът ще се изправи срещу Стефанос Циципас в полуфинален сблъсък, който е предвиден за петък.