Велик мач с три дузпи! Роналдо с исторически рекорд (ВИДЕО)

0
Кристиано Роналдо
Twitter/EURO 2020

Страхотен мач с три дузпи и два рекорда на Кристиано Роналдо изиграха Португалия и Франция. Срещата завърши при резулатат 2:2, като три от головете бяха отбелязани от дузпи.

Капитанът на „мореплавателите“ реализира и двете попадения от наказателни удари, като по този начин вече има 21 попадения на европейски и световни първенства, което го прави рекордьор. Освен това Роналдо изравни иранеца Али Даи на върха във вечната голмайсторска листа за националните отбори. Двамата имат по 109 попадения, а при гол до края на шампионата Кристиано ще счупи и този рекорд.

Карим Бензема пък отбеляза двете попадения за Франция. Нападателят на „петлите“ се разписва за пръв път за националния тим на европейско първенство.

Португалия излезе напред в резултата в 30-ата минута, след като Роналдо реализира първата си дузпа. Тя бе отсъдена за тежък удар от страна на Нойер в лицето на Данило. Играчът остана дълго да лежи на терена и бе заменен на почивката.

В добавеното време на първата част обаче испанецът Матеу Лаос посочи бялата точка и в полето на Португалия. Семедо фаулира Мбапе, а Бензема бе безупречен. Интересното е, че гола падна в във втората минута на продължение на първото полувреме (45+2), а в 47-ата бе изведен сам срещу Патрисио и отново реализира за 2:1.

Роналдо от дузпа в 60-ата минута оформи крайния резултат.

Франция завърши на първо място в групата и ще се изправи срещу Швейцария на 1/8-финалите. Португалия пък ще трябва да се справя с други скрит фаворит за трофея – Белгия. Германия зае второто място в групата и ще се изправи срещу Англия на „Уембли“.