Валенсия и Атлетико (Мадрид) поделиха точките след лудо голово шоу

0
атлетико мадрид валенсия

Отборите на Валенсия и Атлетико (Мадрид) сътвориха истинска голова фиеста в мача им от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата на „Местая“ приключи 3:3, като големите победители са именно домакините, които изоставаха с два гола преди даденото от съдията продължение.

Срещата започна перфектно за „дюшекчийте“, които откриха резултата в 35-та минута. Анхел Кореа подаде към Луис Суарес, а уругваецът си освободи място за шут и изстрелът му се оплете в мрежата след удар в гредата. Така и завърши първото полувреме.

Играчите на Пепе Бордалас изравниха в 51-та минута, когато Стефан Савич от Атлетико си вкара автогол. Само 7 минути бяха на нужни на столичани отново да поведат в резултата. Този път голмайстор бе Антоан Гризман, който навърза няколко противници и с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Яспер Килесен.

Всичко изглеждаше тотално приключило откъм интрига в 61-та минута, когато и Симе Вършалко вкара за гостите. Първоначално попадението бе отменено заради игра с ръка на хърватина, но след видео повторение реферът Сезар Градо посочи центъра и голъt бе признат.

Всичко отиваше към своя край, когато във втората минута от добавеното 7-минутно продължение домакините върнаха интригата чрез гол на Юго Дуро, който засече по най-добрия начин центриране на Хосе Гая. Играчите на Чоло Симеоне се върнаха в отбрана в опит да запазят трите точки, но масираните атаки на Валенсия дадоха резултат и те изравниха в 97-та минута. В прегръдките на своите съотборници отново попадна Дуро, който засече с глава центриране на Гонсало Гуедес.

Така Валенсия вече има актив от 17 точки и се намира на 10-то място, докато Атлетико (Мадрид) заема 4-та позиция с 23 спечелени точки.