В Гърция проплакаха от Георги Кабаков

0
Георги Кабаков
Снимка: Lap.bg

Гръцкият гранд АЕК Атина публикува официално становище за съдийството в злополучния мач с Панатинайкос (1:2) от четвъртия кръг на местната лига. Той беше ръководен от топ рефера на България Георги Кабаков.

Любимецът на „жълто-черните“ Орбелин Пинеда откри резултата в дербито в 36-ата минута, но за десетина минути до почивката ПАО получи две дузпи след решения на Кабаков.

„Бяха направени невероятни неща, за да бъде обърнат резултата“, от АЕК написаха във Фейсбук.

Според клуба първата дузпа е била несъществуваща, защото е имало друго нарушение преди това за наказателния удар, а при втората фаулът в бил извин наказателното поле.

Освен това Кабаков е извадил картон на Пинеда за танц след вкарания от него гол.

„Пинеда направи абсолютно същото срещу ПАС Янина, но тогава нямаше никакъв проблем. Никой не може да повярва какво точно направи съдията“, се допълва в гневната позиция.