Юта излезе на върха в класирането на запад

0
нба
facebook.com/utahjazz

Отборът на Юта Джаз вече е едноличен лидер на върха в класирането в западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. „Джазмените“ взеха гостуването си на Атланта Хоукс с 98:116 и грабнаха своя седми успех от началото на кампанията.

Най-полезен измежду играчите на Куин Снайдер бе центърът Руби Гоберт, който записа 13 точки и 15 борби за близо 33 минути на паркета. Гостите бяха без голямата си звезда Донован Мичъл, който има контузия в глезена и трябваше да пропусне срещата. Първото полувреме премина под знака на защитата, завършвайки при резултат 40:39 в полза на домакините.

Във втората част на мача Джо Ингълс и Джордан Кларксон разгромиха защитата на „ястребите“, вкарвайки общо 42 от 77 точки за Юта.

За Атланта най-резултатен бе Трей Йънг с 21 точки и 7 асистенции, а центърът Клинт Капела записа „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 10 борби. Баскетболистите на Нейт Макмилан имаха една от най-слабите си вечери от линията зад три – 7 вкарани от 28 опита.

Така Юта е на върха на запад с актив от 7 победи и една загуба, докато Атланта записа втора поредна загуба и се срина до 12-та позиция на изток с актив от 4 победи и 5 поражения.