САЩ победи Испания в последната си проверка преди Токио

0 коментара
кевин дюрант сащ

Националният отбор на САЩ по баскетбол приключи подготовката си за предстоящите Летни олимпийски игри в Токио с победа. Възпитаниците на Грег Попович надвиха Испания с 83:76 в мач, който се състоя в Лас Вегас.

Над всички за домакините бе гардът на Портланд Трейл Блейзърс Деймиън Лилард. Той се отчете с 19 точки и 6 асистенции, а Кевин Дюран добави 14 точки и 2 чадъра. Първото полувреме не бе от най-успешните за действащите олимпийски шампиони, тъй като испанците показаха по-добри неща в нападение и на почивката резултата бе 36:38 европейците.

В третата четвърт принадлежеше на току що дошлия младок Келдън Джонсън, който реализира 10 от 15-те си точки. Американците направиха поредица от 11 безответни точки. За Испания силен двубой направиха Рики Рубио с 23 точки и Вили Хернангомез с 11 пункта и 3 борби.

Игрите стартират на 23-ти Юли, като САЩ започват с Фрация на 25-ти, а испанците пък ще имат за съперник Япония ден по-късно.