Уругвай се отпуши и взе своето срещу Боливия

0
КОПА АМЕРИКА

Отборът на Уругвай записа първа победа на тазгодишното издание на Копа Америка. Футболистите на Оскар Табарес победиха с 0:2 Боливия и вече имат 4 точки след 3 изиграни мача.

Срещата, която се изигра на „Арена Панатанал“ в Бразилия, премина под диктовката на двукратните световни шампиони, макар първият гол да падна малко преди почивката. Символичните домакини си отбелязаха нелеп автогол в 40-та минута, след като първо Жайро Кинтерос не изчисти адекватно топката, а стражът Карлос Лампе имаше нещастието да я забие в собствената мрежа.

След почивката играчите на Сезар Фариас се опитаха да затруднят именития си съперник, но опитните бранители на „урусите“ се справиха с всяко едно центриране и възможна опасност пред Фернандо Муслера. Вторият гол падна в 79-та минута, когато Едисон Кавани се реваншира за няколко сериозни пропуска по-рано през мача. Острието на Манчестър Юнайтед се озова на точното място, за да засече с десния си крак центриране на Факундо Торес и така бе оформен крайният резултат.

Уругвайците се намират на 4-та позиция във временното класиране, като следващият им и последен мач от Група „А“ е срещу Парагвай. Боливия пък загуби всякакви шансове за класиране напред, след като от три изиграни мача има 0 точки и голова разлика 1:6.