Юнайтед на Тен Хаг се сгромоляса вкъщи срещу Брайтън

0
Ерик Тен Хаг

Манчестър Юнайтед допусна домакинска загуба с 1:2 от Брайтън в първия кръг на Висшата лига. Домакините изиграха кошмарно първо полувреме, което предреши новият мениджър Ерик Тен Хаг да започне със загуба начело на гранда.

Грешките в защита бяха наказани от полузащитника на „чайките“ Паскал Грос, който заби два гола и така неговият тим се оттегли на почивка с комфортен аванс.

През втората част Юнайтед заигра много по-добре, но нямаше сили за пълен обрат. Почетното попадение за „червените дяволи“ падна след разбъркване в наказателното поле на гостите. В суматохата защитник се сблъска с вратаря и се стигна до автогол.

Впоследствие за 15 минути натиск така и не се стигна до изравняване.