Украйна изхвърли Швеция с гол в 120-ата минута (ВИДЕО)

0
Украйна
Twitter/Euro 2020

Украйна стана последният четвъртфиналист на ЕВРО 2020, след като победи Швеция с 2:1 след продължения. В редовното време срещата завърши при резултат 1:1. Емил Форсберг отново бе точен за „тре крунур“ със своя четвърти гол в турнира, но отборът на Шевченко стигна до успеха с попадения на Олександър Зинченко и Артьом Довбик.

И двете попадения в редовното време на мача паднаха през първата част. Украинците излязоха напред в резултата в 28-ата минута, когато с удар от въздуха Зинченко направи безпомощен Олсен.

Швеция стигна до изравняване в последните минути на първото полувреме. Исак пусна към Форсберг на границата на наказателното поле, а той с мощен удар простреля стража на Украйна.

Повече попадения не паднаха, а Форсберг може да съжалява най-много, тъй като два пъти удари гредите.

В първото продължение Маркус Даниелсон получи червен картон за много груб фаул срещу Беседин, а драмата настъпи след изтичането на 120-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле на Швеция, а там Довбик с плонж я прати в мрежата, за да класира Украйна на четвъртфиналите. Там ги чака тимът на Англия.