Уелс крачи към елиминациите след зрелище с Турция

0

Уелс победи Турция с 2:0 в двубой от втори кръг на груповата фаза на ЕВРО2020. Двубоят предложи много отворен футбол с куп положения и пред двете врати, а звездата на „драконите“ Гарет Бейл пропиля дузпа, но се отчете с две асистенции, първата от които истински шедьовър.

Бейл започна с разсичащи цялата защита пасове още от първите минути, но Аарън Рамзи пропиля две фантастични подавания от играча на Реал (Мадрид). Турция отвърна със ситуация пред Йълмъз, който също не успя да оползотвори чудесно подаване.

Въпреки още няколко добри възможности срещата вървеше към нулево равенство на почивката. В 42-ата минута обаче гениален пас на Бейл към Рамзи най-накрая бе оползотворен и Уелс поведе в резултата.

Второто полувреме продължи като първото – с много опасности и пред двете врати. Йълмъз пропиля нов отличен шанс за гол, а Чакър се намеси блестящо при удар на Рамзи.

В 60-ата минута Зеки фаулира Бейл в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият се нае да изпълнява, но би много посредствено и ударът му бе уловен. Турция се втурна да изравнява и оголи отбраната си. От това се възползваха „драконите“ дълбоко я добавеното време. Бейл асистира на Конър Робъртс, който прониза Турция и оформи крайното 2:0.

Уелс заема временно първото място с 4 точки преди да се изиграе другия мач от групата между Италия и Швейцария. „Адзурите“ имат три точки и при успех си гарантират участие в елиминациите. „Кръстоносците“ са с 1 точка, а Турция е без актив след две загуби и мисията им е почти невъзможна.