Уелс и Швеция се класираха за финалните плейофи

0
Гарет Бейл

Уелс и Швеция се класираха за финалните плейофи, които ще определят последните участници от Европа на Световното в Катар през декември. Швеция ще срещне Полша на 29 март, а Уелс трябва да играе с победителя от двубоя Шотландия – Украйна, който е отложен.

В 1/2-финален плейоф Уелс победи Австрия с 2:1 след два гола на звездата си Гарет Бейл. Той откри от фаул в 25-ата минута, а в 51-вата покачи резултата в полза на своите с мощен удар. Силите на гостите стигнаха само за почетно попадение, което падна след автогол на Бен Дейвис в 65-ата минута.

Швеция пък спечели с 1:0 срещу Чехия след продължения. В герой за домакините се превърна резервата Робин Куайсон. Той се появи на терена в 61-вата минута, а в началото на второто продължение се разписа след пас на Александър Исак.