Уелс е на световно, сълзи за Украйна

0
Уелс

Уелс стана последният участник на Мондиал 2022 от Европа, след като във финалната битка от плейофите победи Украйна с 1:0 в Кардиф. Капитанът на гостите Андрий Ярмоленко имаше нещастието да си вкара автогол в 34-тата минута след удар на Гарет Бейл и това попадение остана единствено в срещата.

На финалите в Катар през декември уелсците ще са в група с Англия, Иран и САЩ. Това е второ класиране на „драконите“ за финали на Шампионат на планетата след това през 1954 година, когато отборът стига до четвърфиналите.

Украйна доминираше през по-голямата част от двубоя и създаде много повече положения, но така и не успя да вкара гол, за което голяма заслуга има и вратарят на домакините Уейн Хенеси, който се отличи с девет спасявания.