Удивителен Кевин де Бройне доближи Сити до титлата

0
Манчестър Сити

С изпънати ръце и свити пръсти Кевин де Бройне се опита да имитира подписалия лятото с Манчестър Сити Ерлинг Хааланд.

Това беше добра имитация на норвежкия национал при победата с 5:1 над Уулвърхемпън, за която Де Бройне вкара четири гола и доближи Сити до титлата.

Де Бройне изригна в първите 24 минути, когато наниза невероятен хеттрик и на практика подсигури победата Хосеп Гуардиола. Сити вече е на четири точки от четвърта титла във Висшата лига за последните пет години под ръководството на испанския специалист. Петото попадение бе дело на Рахим Стърлинг.

Мисълта за Ерлинг Холанд и Де Бройне заедно трябва да ужасява останалата част от Висшата лига, след като Сити потвърди, че привлича 21-годишният нападател на Борусия (Дортмунд).

Така тимът от Манчестър ще разполага в атака с най-обещаващия млад нападател в Европа и вероятно най-креативния атакуващ полузащитник за последните пет години.

Но за това ще трябва да почакаме още малко.

Засега Де Бройне реши да поеме и двете роли с изумително представяне в потенциално опасното гостуване на Уулвс, където всяко подхлъзване щеше да даде кураж на Ливърпул за оставащите два мача.

Сила, прецизност и забележителен финал, това беше точно такова представяне, каквото ще се надяват да получат от Холанд, когато се присъедини към клуба през лятото.

Разбира се, невероятният пас на Де Бройне също беше налице и белгиецът го даде на Фил Фодън в началните минути, когато малко не стигна на нападателя да се разпише.

Но след това Кевин реши сам да нанесе щети на съперника с третия най-бърз хеттрик в историята на Висшата лига.

Първият гол в седмата минута падна след навлизане в наказателното поле, последвано от точен удар през вратаря Хосе Са.

Девет минути по-късно Де Бройне изведе Стърлинг и когато топката се отби от вратаря след шута, той вкара вториия си гол.

Третият гол беше брутален – с мощен удар от границата на наказателното поле, който премина покрай Са, преди той да успее да реагира правилно.

Де Бройне изпробва празнуването на гола по примере на Холанд пред възхитените фенове на гостите – Фодън само се усмихна и поклати невярващо глава, докато потупваше съотборника си след зашеметяващото му изпълнение.

В 11-ата минута Фернандиньо и Аймерик Лапорт сбъркаха, което доведе до изравнителен гол за Леандер Дендонкер. Но наказателната акция на Де Бройне свали цялото напрежение.

Само преди седем дни, по време на тежкото поражение от Реал в Мадрид в Шампионска лига, мнозина се питаха както се случва с 30-годишния играч.

Наистина това беше разочароваща и несполучлива вечер, но Де Бройне, заедно със Сити, даде перфектния отговор.

Пез седмицата тимът на Гуардиола подписа и договор, който мнозина смятат за потенциално най-емблематичния в историята на клуба, спечелвайки битката с Реал (Мадрид), Барселона и Байерн (Мюнхен) за подписа на Хааланд.

По ирония на съдбата, когато Де Бройне дойде в Сити от Бундеслигата през 2015 г., на него не се гледаше по същия начин.

Един от английските вестници го описа като „Отхвърленият за 60 млн. паунда“ след трудните му първи години в Челси.

Сега обаче Сити ще бъде повече от щастлив, ако Холанд успее да се доближи до въздействието на Де Бройне.