Ударно начало за Бразилия на Копа Америка

0 коментара
Бразилия

Домакинът на Копа Америка Бразилия започна с класическото 3:0 над Венецуела в мача на откриването от група В, който се проведе на стадион “Мане Гаринча” в столицата Бразилия.

“Селесао” създаде куп възможности пред вратата на Венецуела, докато съперникът рядко успяваше да създаде каквито и да е опасности. В 23-ата минута Маркиньос откри, след като успя да се възползва от разбъркване в наказателното. Две минути по-късно гол на Бразилия беше отменен заради засада.

През втората част картината не се промени. Бразилците се скъсаха да пропускат до 64-ата минута, когато беше отсъдена дузпа за нарушение срещу Данило. Зад топката застана Неймар, който технично я прати в мрежата. “Селесао” намали темпото, а в самия край влезлият като резерва Габриел Барбоса-Габигол оформи крайното 3:0 след асистенция на Неймар.

Отборът на Венецуела беше сериозно отслабен в навечерието на турнира. В лагера на тима изживяха бум на заразени с коронавирус. Това наложи само 24 часа предимача с Бразилия групата да бъде попълнена с 15 нови играчи.