Турция писа отличен на Литва

0
турция

Националният отбор на Турция разгроми като гост състава на Литва с 0:6 във втори мач от Група 1 на Лига „C“ на тазгодишното издание на турнира Лига на нациите. Южните ни съседи бяха с няколко класи над балтийците и съвсем закономерно победиха с подобна разлика. Възпитаниците на Стефан Кунц поведоха с два бързи гола в 2-та и 14-та минута, които бяха дело на Догюкан Синик. Така и завърши първото полувреме, макар и двата отбора да имаха нелоши положения.

11 минути след подновяването на играта Турция поведе с 0:3 от дузпа, която бе реализирана от Сердар Дурсун. Последните три попадения паднаха в заключителните 10 минути на мача. Отново Дурсун бе точен в 81-та, а в 89-та влезлият като резерва Юнус Акгун също вкара. Крайното 0:6 оформи Халил Дервисоглу в 91-та минута.

Турция има шест точки след първите два мача и заема първото място, докато играчите на Валдас Иванаускас имат две поражения и заемат последнотo място.