Турчин свири контролата на България с Украйна

0
българия

Турският рефер Арда Кардешлер ще бъде главен съдия на предстоящия приятелски мач между националните отбори на България и Украйна. Срещата е насрочена за 11-ти ноември (четвъртък) и ще се проведе на ст. „Черноморец“ в Одеса. Началният час на контролата е 19:30 ч. (българско време).

33-годишният Кардешлер е син на бившия национален вратар на Турция Есер Кардешлер. Арда е съдия от 2009-а година, а четири години по-късно влиза в професионалния футбол. От сезон 2015/2016 е в елитната категория на турската федерация и ръководи мачове от турската Суперлига.

Помощници в Одеса ще му бъдат турците Керем Ерсой и Джевдед Чамуроглу, а ролята на четвърти съдия ще поеме украинецът Виталий Романов.