Тунис хвърли бомбата и праща Нигерия у дома

0
Тунис

Тунис изхвърли Нигерия от рурнира за Купата на африканските нации. Изненадата е факт след тактическа победа с 1:0 и по този начин „супер орлите“ ще трябва да си стягат багажите.

До момента те бяха единственият отбор в надпреварата с три победи от три мача и се считаха за твърд фаворит.

Ал-Араби Юсеф Маскани обаче беше на друго мнение и с гола си в 47-ата минута се превърна в герой за своите. Неговият шут от далечна дистанция изненада нигерийския вратар и се оказа единственото попадение в срещата.

В другия мач Буркина Фасо водеше до последна минута срещу Габон и дори беше с човек повече, но допусна късно изравняване – 1:1. Все пак след инфарктни 18 дузпи продължи напред. Така Тунис и Буркина Фасо предстои да определят следващия, който ще продължи напред в турнира.