Трябва ли ЦСКА да излезе с титулярите срещу Арда?

0
ЦСКА

Стойчо Младенов има много труден ребус в следващите седмици. Съставът на ЦСКА е изморен от сгъстения цикъл и към момента масово футболистите трудно могат да изиграят повече от 60 минути на високо ниво.

След загубата от Зоря с 0:1 шансовете за класиране напред в Лига на конференциите почти се изпариха. На преден план трябва да излязат битките в родната efbet Лига, но какво остава за Купата на България?

„Червените“ са на осминафинал срещу Арда, който ще се играе този четвъртък от 18:00 часа.

арда кърджали

Мачът изобщо не бива да бъде подценяван. След него има само още три стъпки до нов трофей в клубната витрина и затова Купата трябва да е един от приоритетите в „Борисовата градина“. Често тя бе неглижирана през годините и затова ЦСКА остана с едва две купи последното десетилетие.

Няма как Стойчо да излезе с всичките си титуляри, защото „червените“ играят с Локомотив (Пловдив) само три дни по-късно.

Греъм Кери още не е готов за игра, след като напусна контузен срещу украинците. На негово място ще излезе Федерико Варела, който обаче не е във форма. В средата на терена „армейците“ разполагат с доста играчи и там ротации могат да се правят. В защита ситуацията е подобна, а на вратата би следвало да бъдат дадени минути на Димитър Евтимов.

Дилемата е дали Жорди Кайседо да започне като титуляр.

Жорди Кайседо

Тук по-скоро отговорът е не.

Еквадорският голмайстор навъртя много минути последно време и умората при него е видима. ЦСКА няма право да изпуска нови точки срещу Локо в неделя и ще има нужда от нападателя си свеж. Той вкара 7 гола в 8 мача през този сезон в шампиона и показа, че е много ценен.

В такъв случай доверие може да получи някой измежду Калоян Кръстев и Ахмед Ахмедов. При нужда Жорди може да се появи от резервната скамейка в последната третина от мача, когато противниците ще са изморени, а неговата бързина и експлозивност могат да са решителни.

Младенов не бива да пуска всичките си резерви в четвъртък, но поне двама-трима титуляри трябва да получат почивка. Ротацията в тази среща ще е от голямо значение за следващите дни на „Армията“.