Трипъл-дабъл на Крис Пол изведе Финикс до първото място

0
баскетбол нба
nba.com

Отборът на Финикс Сънс отово зае лидерската позиция в западната конференция на Националната баскетболна асоциация след домакинска победа над Лос Анджелис Клипърс с 106:89. Успехът бе трети пореден за „Слънцата“, докато „Ножиците“ дпуснаха втора поредна загуба.

Лидерът на Финикс Крис Пил се отчете с ‘трипъл-дабъл’ – 14 точки, 13 борби и 10 асистенции за по-малко от 35 минути на паркета. Пол реализира два от петте си изстрела от тройката. Другият титулярен гард на Сънс Девин Букър записа ‘дабъл-дабъл’ – 11 точки и 10 борби. Букър имаше слаба вечер при стрелбата, вкарвайки едва 5 от 22-та опита от игрището.

За гостите най-полезен бе крилото Маркъс Морис с 26 точки и 8 борби. Реджи Джаксън добави 16 точки и 8 борби, а силно включване от пейката за Ел Ей направи Брандън Бостън с 10 точки и 2 откраднати топки за по-малко от 20 минути игра.

Така възпитаиците на Монти Уилямс вече имат баланс от 30 победи и 8 загуби на върха в западната конференция, докато играчите на Тайрън Лу заемат осмо място с актив от 19 успеха и 20 поражения.