Три загуби за девойките ни в борбата на Световното в София

0
Борба

И трите ни представителки при девойките днес загубиха на старта на Световното първенство в „Арена Армеец“ и отпаднаха. Емине Осман (50) отстъпи пред Айка Керимова (Украйна) с 0:10, Фатме Шабан (59) не успя срещу Хедда Каавал (Норвегия) – 4:7, а Даниела Бръснарова (68) претърпя поражение от германката София Шайфле с 0:10.

Утре на тепиха излизат останалите ни представителки –  Назифе Таир (53), Мима Танева (62), Валентина Кожухарова (65) и Ванеса Георгиева (72 кг). Двубоите при жените изгледаха националният селекционер Петър Касабов, бронзовата олимпийска медалистка Евелина Николова, световната и европейска шампионка Биляна Дудова, както и много други именити наши борци от близкото минало. Тази вечер са финалите на останалите категории в свободния стил при юношите. С най-много финалисти е Иран – трима, а Япония е с двама.