Тотнъм стигна само до точка с човек повече

0
Хари Кейн

Тотнъм не успя да победи като гост Саутхемптън, въпреки че игра с човек повече едно полувреме. Срещата в Премиър лийг завърши 1:1. „Светците“ започнаха силно и Джеймс Уорд-Прайс им даде аванс в резултата с красив гол в 25-ата минута. В 39-ата минута обаче Мохамед Салису постъпи глупаво и спъна Сон Хьон-Мин. Съдията отсъди дузпа и изгони Салису с втори жълт картон. Хари Кейн бе точен от бялата точка и изравни резултата.

В 53-тата минута Кейн вкара втори гол, който бе отменен заради минимална засада след намесата на ВАР. Впоследствие тимът на Антонио Конте държеше топката, но нямаше идея как да превземе вратата на домакините.

В добавеното време се стигна до драма. Първо домакините се разминаха с втори гол, а после Брайън Гил отправи опасен удар, но вратарят на „светците“ Фрейзър Форстър изби в корнер.

Тотнъм е шести с 30 точки, на една зад петия Уест Хям и пет от Арсенал. „Шпорите“ имат два мача по-малко.

В другите две срещи днес Кристъл Палас победи Норич с 3:0, а Уест Хям срази като гост Уотфорд с 4:1.