Тежка загуба за Везенков и Олимпиакос

0
александър везенков олимпиакос
facebook.com/olympiacosbc

Гръцкият Олимпиакос, където играе родната звезда Александър Везенков, записа втора поредна загуба в редовния сезон на Евролигата. Отборът на българския национал отстъпи с 69:84 пред намиращия се в криза Макаби Тел Авив. Израелците бяха в серия от 8 поредни загуби.

26-годишният Везенков завърши мача с 6 точки, 7 борби и 1 чадър за 25 минути. Много проблеми за гърците създаде хърватският център на Макаби Анте Жижич, който записа 23 точки. 210-сантиметровият гигант наниза 16 от точките си още през първото полувреме.

Кийнън Евънс добави 14 точки и 4 асистенции за победителите, а Скоти Уилбекин се отчете с 13 точки и 3 асистенции.
Легендата на Олимпиакос Йоргос Принтезис се включи силно от резервната скамейка с 13 точки 14 минути.

Във временното класиране четири отбора разполагат с един и същ актив през сезона. Олимпиакос, УНИКС Казан, ЦСКА Москва и Зенит са на местата от 4-о до 7-о с по 12 победи и 7 загуби. Макаби заема 11-ата позиция.