Тежка загуба за България от Полша на старта на Световното

0
полша
twitter

България не оказа съпротива на световните шампиони от Полша на старта на Мондиал 2022. Волейболистите ни загубиха с 0:3 (12:25, 20:25, 20:25) в полския град Катовице.

Домакините на шампионата (заедно със Словения) показаха че разликата в класите е твърде голяма още от началото. Те затвориха първия гейм на 12 точки, което е ясен знак за случилото се на паркета в откриващата част. В остналите две поне дадохме отпор, стигайки до 20 т.

Поражение е шесто поред за България от този съперник

Селекционерът Желязков започна със състав Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Алекс Николов и Владислав Иванов (либеро).

Вторият мач на родните национали е на 28 август, а съперникът ни отново е много сериозен – САЩ.