Тежка загуба изхвърли Лех от Шампионска лига

0
лого на шампионска лига
Лого на Шампионска лига.

Първенецът на Полша Лех Познан бе изхвърлен от Шампионска лига, след като записа тежка загуба с 1:5 от Карабах в мач-реванш от първия квалификационен кръг.

Шампионът на Азебрайджан загуби първата среща с 0:1 и допусна ранен гол в реванша, но направи пълен обрат и стигна до впечатляващата победа.

Лех откри резултата още в 1-вата чрез Кристофер Велде, но до почивката домакините успяха да обънат развоя с голове на Кади в 14-тата и Филип Озобич в 42-рата минута.

През второто полувреме Карабах заби още три гола – Кевин Медина се разписа в 56-ата, Кади в 74-тата и Абас Хусейнов в 77-ата минута.

В следващия кръг от квалификациите Карабах ще се изправи срещу швейцарския Цюрих.