Татяна Воложанина зае пето място на лента

0
Татяна Воложанина
Кадри: БНТ

Татяна Воложанина зае пето място във финала на лента на Световното първенство по художествена гимнастика в японския град Китакюшу. Нашето момиче събра сбор от 21.900 при дебюта си на Шампионат на планетата и участието й във втори финал.

Боряна Калейн започна добре, но изтърва лентата и с 21.000 се класира осма. Тя напусна килима със сълзи, но показа, че има качества да се пребори за възможно най-високо класиране в многобоя.

Златният медал на лента спечели Алина Харнаско от Беларус пред 23.950, следвана от сестрите от Русия Дина Аверина – 23.900 и Арина Аверина – 23.450. След съчетанието на Дина имаше контестация, а после Русия пусна протест, който обаче не беше уважен.