BETMARKET ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ

Световният шампион по шах не можа да победи Веселин Топалов

0
веселин топалов

Най-добрият български гросмайстор Веселин Топалов завърши наравно със световния шампион по шахмат Магнус Карлсен. Двамата премериха сили в последния кръг от силния турнир в град Ставангер, в родната за световния шампион Норвегия. Българинът игра с белите фигури, а ремито бе официализирано след 35-ия ход от партията.

Карлсен спечели 1,5 точки от задължителната партия ускорен шах, докато нашенецът грабна само 1. Така норвежецът завоюва първото място в крайното класиране с 16,5 точки, а втори остана азерът Шахрияр Мамедяров. Топалов завърши надпреварата на седмо място с актив от 9,5 точки.