Страхотно шоу на Меси и Мбапе срещу Брюж

0
Лионел Меси

Лионел Меси и Килиан Мбапе направиха страхотно шоу при победата на Пари Сен Жермен с 4:1 над Брюж в последния мач на двата отбора от група „А“ на Шампионска лига в Париж. Мбапе и Меси вкараха и головете за победителите, като французинът се разписа във 2-рата и 7-ата минута, а седемкратният носител на „Златната топка“ бе точен в 38-ата и 76-ата от дузпа.

Особено красив бе първият гол на Меси, когато той получи пас от Мбапе, направи няколко крачки и насочи кълбото в мрежата с невероятен шут. Почетното попадение за белгийците реализира Матс Риц в 68-ата минута.

Победителят в групата Манчестър Сити и вторият Пари Сен Жермен продължават през февруари участието си в директните елиминации на Шампионска лига, а Лайпциг ще участва в 1/16-финалите на Лига Европа.

Немците завършиха трети след успех с 2:1 над Сити. За домакините точни бяха Собослай в 24-тата и Силва в 71-вата минута, а за тима на Хосеп Гуардиола се разписа Рияд Марез в 77-ата от дузпа.

Сити завърши първи с 12 точки, пред ПСЖ – 11, Лайпциг – 7, и Брюж – 4.