Страхотен Рафа Надал подчини Джокович в зрелище

0
Рафаел Надал
Снимка Twitter

Рафаел Надал победи Новак Джокович в зрелищен мач от четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже.

В епизод номер 59 от съперничеството на тези две живи легенди станахме свидетели на четирисетово шоу.

Матадора триумфира след 6:2, 4:6, 6:2, 7:6(4) след 4 часа и 20 минути игра.

Испанецът започна много силно и взе първия сет без особени проблеми. Поведе и с два пробива за 3:0 във втория, което вещаеше нова бърза развръзка. Тогава Джокера се събуди и след три брейка обърна хода на частта изравнявайки паритета в мача.

Третият сет започна с нов пробив за Надал още в първия гейм. В петия Рафа проби пак и задържа преднината си. В четвъртия ролите се обърнаха и този път Джокович успя да вземе сервис гейма на съперника си рано. Стигна се до 5-3 и сърбинът подаваше за вкарване на мача в тайбрека. Рафа обаче показа защо е толкова голям и спаси два сетбола, след което върна пробива. Стигна се до тайбрек, в който отново видяхме кой е Краля на клея – Надал затвори сблъсъка в четири сета.

По този начин Рафа отмъсти за миналогодишната загуба от Ноле в Париж.