Станимира Петрова е аут от световното по бокс

0
Станимира Петрова

Световната и трикратна европейска шампионка Станимира Петрова не успя да стигне до медалите на световното първенство по бокс за жени. В категория до 54 килограма Петрова загуби на четвъртфиналите от туркинята Хачите Акбас.

Българката изостана в съдийските гласове след първите два рунда, след която опита да обърне развоя на срещата, но не успя и загуби с 0:5. Така Станимира Петрова приключва в Топ 8 в крайното класиране. По-рано днес Севда Асенова си осигури минимум бронз от шампионата. Българката се класира за полуфиналите в категория до 48 кг, където ще срещне Алуа Балкибекова от Казахстан в сряда.