Срам за Англия и Германия, радост за Ивайло Петев

0
Ивайло Петев

Англия претърпя огромно унижение във футбола, след като изпадна от Лига А в Лига В на турнира Лига на нациите. В предпоследния си мач от Група 3 британците изгубиха като гости от Италия с 0:1. Победното попадение за „адзурите“ реализира играчът на Сасуоло Джакомо Распадори в 68-ата минута след асистенция на Леонардо Бонучи.

В същата група Германия се издъни у дома, след като изгуби с 0:1 Унгария. Единственият гол за трите точки отбеляза Салай в 17-ата минута. Преди последните срещи лидер е Унгария с 10 точки, пред Италия – 8, Германия – 6 и Англия – 2.

Воденият от българина Ивайло Петев Босна и Херцеговина се класира за финалите, след като спечели срещу Черна гора с 1:0 у дома и завърши на първо място в група 3 на Лига В.