Испания и Германия с резонно реми

0
германия испания

Националните отбори на Испания и Германия не се побдиха в най-очаквания мач от днешната програма на Мондиала в Катар. Световните шампиони от 2010-та и 2014-та завършиха 1:1 в мач от втори кръг на група „Е“ и оставиха развръзката в групата напълно отворена.

Срещата на ст. „Ал Байт“ в Ал Хор предложи динамичен футбол, като и двата отбора могат да съжаляват за това, че не показаха хладнокръвие и малко повече импровизация в завършващата фаза. Играчите на Луис Енрике можеха да поведат още в 7-та минута, когато туповен изстрел на Дани Олмо бе избит от капитана Мануел Нойер в напречната греда. Последваха силни минути за испанците, които контролираха центъра на терена и благодарение на по-бързите си атаки по крилата стигаха до по-чисти позиции за нападение.

При първата си по-сериозна възможност в мача четирикратните световни шампиони вкараха. Пет минути преди редовните 45 минути да изтекат, Антонио Рюдигер засече с глава перфектно центриране от фал на Джошуа Кимих, но след намесата на ВАР голът бе правилно отменен заради засада.

Испанците заслужено откриха резултата в 62-та минута, когато влезлия като резерва преди малко Алваро Мората получи добър пас в близост до вратарското поле на Нойер и с левия крак чукна топката неспасяемо. Последваха минути на пропуски и от двете страни, за да се стигне до 83-та минута, когато друга резерва изравни. Нападателят Никлас Фулкруг се озова стопакта в крака в наказателното на испанците и с мощен изстрел в далечната сглобка не остави никакви шансове на Унай Симон.

В самия край на срещата Лирой Сане можеше да даде трите точки на Германия, но крилото не посмя да стреля от ситуация едно в едно със стража на гостите и спечели единствено ъглов удар.

Така Испания остава лидер във временното класиране с актив от 4 точки, докато Германия е на последна позиция с 1 точка. В следващия кръг играчите на Ханзи Флик играят с Коста Рика, докато „Ла Фурия Роха“ се изправя срещу Япония.