Смела Сърбия излъга Португалия в края и подпечата визите за Катар

0
кристиано роналдо португалия

Националният отбор на Сърбия поднесе голямата изненада в последния си и най-важен мач от квалификационната си група за Световното първенство догодина. Балканската държава победи като гост Португалия на Кристиано Роналдо с 1:2 и по този начин оглави крайното класиране в Група „А“, осигурявайки си директен вход към Мондиала в Катар през 2022 г.

„Мореплавателите“ се нуждаеха от равен, за да избегнат рулетката на баражите, но сърцатата игра на сърбите за пореден път доказа правилото, че във футбла няма място за отстъпление.

Иначе срещата на „Ещадио да Луж“ започна перфектно за възпитаниците на Фернандо Сантош, които поведоха още във 2-та минута след гол на Ренато Санчес, който оползотвори по най-добрия начин хубаво подаване на Бернардо Силва. Гостите не се прибраха в защита и на свой ред потърсиха пролуките към вратата на домакините и това им нахалство дадерезултат в 33-та минута. Тогава резултатът бе изравнен, а в прегръдките на съотборниците си попадна Душан Тадич.

Така и завърши първата част. Второто полувреме предложи твърд футбол и много нарушения, като реферът Даниеле Орсато показа 5 жълти картона. Всичко най-лудо в мача бе запазено за последната минута от редовното време, когато Александър Митрович вкара втори гол за Сърбия. Игфрачите на Драган Стойкович изпълниха къс ъглов удар, топката се озова в Тадич, той центрира на далечната греда където необезпокояваният Митрович намери топкаата с глава и я прати в мрежата на Руи Патрисио.

Така Сърбия завършва групата с актив от 20 точки, докато португалците отиват на бараж със своите 17 пункта в актива си. В другия мач от Група „А“ Люксембург загуби с 0:3 домакинството си на Република Ирландия.