Смел Саутхемптън обърна Челси и го вкара в мини-криза

0
Челси

Саутхемптън победи Челси с 2:1 при домакинството си в мач от английската Висша лига. „Светците“ осъществиха пълен обрат и доказаха, че имат желязна воля.

Рахийм Стърлинг откри резултата в 23-ата минута и успокои феновете на лондончани, но чувството явно се оказа лъжовно. Още до края на полувремето отборът на Ралф Хазенхитъл изравни чрез белгиеца Ромео Лавия и оформи крайното 2:1 благодарение на Адам Армстронг.

През второто полувреме статуквото на терена остана непроменено и домакините ликуваха с трите точки, нанасяйки втора загуба на Челси от началото на сезона. Така към момента клубът на новия шеф Тод Бели изглежда разклатен.

Утре е последният ден на трансферния прозорец и не е изключено паническо подсилване на редиците.