Смел Саутхемптън не се даде на Манчестър Сити

0
Ориол Ромеу Саутхемптън Манчестър Сити

Манчестър Сити завърши наравно 1:1 като гост на Саутхемптън в мач от английската Висша лига.

Уолкър-Питърс изведе домакините напред в седмата минута след хубаво двойно подаване с Нейтън Редмънд.

„Светците“ вкараха още един гол в 23-ата минута, който обаче беше отменен заради засата след намесата на ВАР.

През второто полувреме Сити вдигна оборотите и Аймерик Лапорт направи 1:1. Защитникът засече с глава добро подаване на Де Бройне от фаул.

В 71-ата минута белгиецът удари гредата след хубав шут.

Така Сити вече е с 57 точки на първото място във Висшата лига. Любопитно е, че равенството е 10-о за Саутхемптън от началото на сезона.