Словения не остави шансове на Чехия и е на 1/2-финал на Евроволей ’21

0
словения волейбол
/eurovolley.cev.eu/en/

93 минути бяха нужни на мъжкия национален отбор на Словения да победи Чехия в последен четвъртфинален мач от провеждащото се в момента Европесйко първенство по волейбол. Словенците победиха с 3:0 (25:21, 25:19, 27:25) в мач, който се игра в Острава и по този начин си гарантираха място в Топ 4 на елтината надпревара на Стария континент.

На полуфинал възпитаниците Алберто Джулиани ще срещнат домакинитеи настоящия световни шампиони Полша, които пък достигнаха до тази фаза след 3:0 над големия фаворит Русия. Другата двойка противопостаявя отборите на настоящия еврошампион Сърбия и Италия, който играят в събота (18.09) от 18:30 ч. българско време, а словенци и поляци ще решават дуела си малко след това от 21:30 ч.