Славия и Пирин поделиха точките

0
Славия

Славия завърши 1:1 с Пирин в среща от десетия кръг на стадиона си в „Овча Купел“ и временно излезе на второ място в елитното ни първенство. „Белите“ имат 18 точки, колкото и Лудогорец, но Славия взе мача помежду им. Шампионът обаче е с три двубоя по-малко, а утре играе с Левски в София и има шанс не само да задмине славистите, но и да се изкачи на върха. ЦСКА пък е с 16 пункта и четири мача по-малко, но ще влезе в тройката, ако утре победи като гост Царско село.

Пирин имаше първата чиста ситуация в двубоя в София. Още във 2-рата минута Станислав Манолев подаде успоредно на голлинията, но Мохамед Брахими не успя да вкара от чиста позиция. В 33-тата минута и Славия създаде първото си положение. Радослав Кирилов уцели десния страничен стълб, което бе пета греда за тима от началото на сезона.

Последва силен шут на Станислав Костов, но вратарят на Славия Светослав Вуцов показа класа и изби. След корнера и Стилиян Николов стреля към вратата, но отново Вуцов бе на висота и спаси.

Резултатът бе открит от рожденика Станислав Костов в 67-ата минута. След грешка на Виячки Станислав Манолев напредна отляво и поднесе топката на празна врата Костов, който не сбърка – 1:0 за Пирин.

Радостта на гостите обаче продължи само две минути. Грешникът Емил Виячки изкупи грешката си и се разписа с глава след корнер – 1:1. Пирин остава на последното 14-то място, но вече с 5 точки.