Славия взе трите точки срещу 10 от Пирин

0
славия пирин

Отборът на Славия спечели гостуването си на Пирин Благоевград от 4-ия кръг на efbet Лига. Столичани взеха трите точки след успех с 1:2, а най-запомнящите се действия в мача бяха двете красиви асистенции на Тони Тасев.

Двубоят на ст. „Христо Ботев“ започна много добре за столичани, които откриха резултата в 21-та минута. Тони Тасев центрира по прекрасен начин към Йон Бакеро, който с премерен удар от въздуха намери мрежата на „орлетата“. Малко преди да изтече половин час, „белите’ вкараха втори гол. Този път Радослав Кирилов се възпозлва по най-добрия начин от хитрия и елегантен извеждащ пас на Тасев.

Интригата в мача умря малко след началото на второто полувреме, когато Юлиян Попев си изкара втори жълт картон в рамките на едва шест минути и по този начин остави домакините с човек по-малко. Те все пак съумяха да се вдигнат и дори отбелязаха почетно попадение чрез Преслав Йорданов, който вкара от дузпа за нарушение срещу Венцислав Бенгюзов.

Така Славия вече заема 7-мо място във временното класиране с актив от 6 точки след три изиграни мача, докато Пирин е на 14-то място с две точки след 4 мача.