Славия влезе в тройката след успех над Ботев (Вр)

0
Славия Пирин
Lap.bg

Славия победи Ботев (Враца) с минималното 1:0 в откриващаия мач от 13-ия кръг в efbet Лига.

Сблъсъкът беше белязан от червения картон на Чавдар Ивайлов, който беше изгонен още в 32-ата минута след намесата на ВАР.

„Белите“ бяха с човек повече и постепенно засилваха натиска си. Успяха да го реализират чрез Иван Минчев (44′), а до края изпуснаха още изгодни положения.

В 75-ата минута съдията Ивайло Ненков имаше основания да покаже червен картон и на Тони Тасев за удар без топка. Това обаче не бе факт.

С успеха „белите” събраха 23-и точки и вече са трети във временното класиране. Ботев е едва 12-и с 11 точки и в серия от 10 мача без победа.