Славия удари Левски и ще играе в Шампионска лига

0
Славия-до-18

Юношите на Славия до 18 спечелиха Купата на БФС и ще участват в младежката Шампионска лига. “Белите” победиха с 2:1 Левски на финала и триумфираха с отличието. Попаденията за тима на Иван Иванов бяха дело на Наско Кехайов и Румен Рангелов, докато за „сините“, които са водени от Елин Топузаков, точен бе Георги Коричков.

Славия бе по-активният тим и преди почивката на два пъти можеше да поведе в резултата. Първият път гол на Валентин Петров бе отменен заради засада, а в 44-ата минута Чунг Нгуен До изпълни дузпа, която бе спасена от Йоан Загоров.

В началото на втората част Славия откри резултата. Наско Кехайов напредна към наказателното поле и с премерен удар реализира.

В 82-ата минута Румен Рангелов засече центриране на Нгуен До и прати топката в мрежата за 2:0.

В последната минута на срещата Левски върна един гол чрез Коричков, но „сините“ нямаха сили и Славия триумфира с трофея.