Слаб ЦСКА в Европа и на финал – какво ли щеше да постигне силният

1
ЦСКА Греъм Кери
Lap.bg

ЦСКА играе много зле напоследък и като цяло през сезона представянето е на приливи и отливи. Критиките валят след всеки изминал мач и напрежението върху футболистите е огромно.

С оглед на всичко това отборът записа най-дългата евро кампания в историята си през есента. Бяха отстранени по-богатите клубове Осиек и Виктория (Пилзен), а след това групата в Лига на конференциите беше много тежка.

В пореден жребий „червените“ нямаха късмет и се паднаха с Рома, който стигна до полуфиналите и елиминира другия представител в групата на четвъртфиналите – Бодьо/Глимт. Украинският Зоря пък е костелив орех и неслучайно беше поставен във втора урна.

В шампионата обаче за поредна година ЦСКА сдаде рано-рано битката за титлата. Турнирът за Купата на България пък вече е в заключителната си фаза и „армейците“ се класираха на финала.

Това се случи след победа над Локомотив (Пловдив) в четвъртфиналите и голяма драма срещу Славия в полуфиналите. 31-кратните шампиони трябваше да минат през рулетката на дузпите, макар и да водеха с 2:0 след гостуването си в първия мач.

Така след слаба игра ЦСКА е в битка за трофея и след позитивно европейско представяне. Само можем да гадаем как ли щеше да изглежда моментната ситуация, ако футболистите бяха във форма.

Колкото и да са критикувани от журналисти и фенове, те разполагат с качества и неслучайно втора поредна година обират индивидуалните призове у нас.

На този отбор му трябва точния треньор, който да накара играчите да се сработят и да наложи стил.

През зимата вече беше победен Лудогорец и то в челен мач за шампионата. Футболистите на ЦСКА не са слаби и могат да се борят за титлата.