Скандинавци ръководят евромачовете на ЦСКА и Лудогорец

0
глен ниберг

Рефери от скандинавските държави ще ръководят предстоящите мачове на българските отбори в евро турнирите тази седмица. В четвъртък „червените“ гостуват на Зоря (Луганск) в Запорожие в четвърти мач от Група „C“ на Лигата на конференциите, докато „зелените“ са гости на Спортин 9Брага) в четъврти кръг от Група „F“ на Лига Европа.

Мачът на 31-кратните шампиони на България бе поверен на финландеца Петри Вилянен. Той е бивш футболист и има 5 сезона в елитната дивизия на Финландия като част от тима на Хака. През 2014-та свири първия си професионален двубой в своята родина. Двубоят Зоря – ЦСКА ще е едва втори в групова фаза на европейски клубен турнир за Вилянен.

Срещата на 10-кратните шампиони на България пък ще бъде ръководена от шведа Глен Нюберг, който свири мачът между Рома и ЦСКА през септември. Скандинавецът е известен у нас и с това, че е свирил последния мач на Левски в европейските клубни турнири. Това е загубата с 0:4 от АЕК Ларнака през сезон 2019/2020.