Сити и Ливърпул са на полуфинал в Шампионска лига

0
Манчестър Сити
Колаж: Twitter

Манчестър Сити и Ливърпул са последните полуфиналисти в Шампионска лига. Сити завърши 0:0 като гост на Атлетико в Мадрид и продължава напред след победата с 1:0 у дома, а Ливърпул направи 3:3 с Бенфика на „Анфийлд“, но успехът му с 3:1 в Лисабон бе предрешил реванша.

Така на полуфиналите Манчестър Сити излиза в мегасблъсък срещу Реал (Мадрид), а Ливърпул ще се изправи срещу хита в турнира Виляреал, който вече отстрани Ювентус и Байерн.

Сити и Атлетико си поделиха по едно полувреме, като през първото гостите уцелиха греда. След почивката домакините притиснаха съперника, но изпуснаха ситуации за гол, а и вратарят на британците Едерсон бе на висота. Пропуски за домакините направиха Анхел Кореа, Стефан Савич и резервата Луис Суарес.

В даденото от рефера близо 13-минутно продължение Фелипе от Атлетико бе изгонен след разправии до тъча. След това играч на Сити изпусна сам срещу вратаря Ян Облак, а накрая Едерсон отново спаси вратата си от попадение и ликува заедно със своите.

В другата среща Конате изведе Ливърпул напред в 11-ата минута, а Гонсало Рамос изравни в 32-рата. След почивката Роберто Фирмино даде два гола аванс на мърсисайдци с попадения в 55-ата и 65-ата минута, но португалците все пак успяха да се доберат до почетно равенство. Точни за тях бяха Яремчук в 73-тата минута и Нунес в 81-вата.